?

Log in

No account? Create an account

ЗАМЕТКИ НА ЗАБОРЕ

Recent Entries

You are viewing 25 entries, 25 into the past.

23rd December 2018

2:29am: Святвечірнє

Коли я ще був малим, мене весь час дивувало, чого це Святий Миколай приносить мені подарунки на Різдво, незважаючи на те, що я протягом року був доволі неслухняним хлопчиськом.

Лише згодом я зрозумів: причиною є те, що він свою базу тримає у вигляді списку, а не дерева.

He's making a list
He's checking it twice
He's gonna find out
Who's naughty or nice

Брехня. Зрештою, він усього лиш Святий Миколай, а не Чак Норріс.

18th December 2018

11:56am: Цивілізаційне

Оце той самий випадок, коли не зміг написать ніякого вступу. Все воно зайве, просто слухайте на здоров'я.

Про английский язык (Нигерия)

А якщо захочеться ще, то вам сюди.

25th November 2018

3:40pm: Пенітенціарне

Усе-таки, російська система виконання покарань, окрім всім відомого негативу, має й суттєві позитивні сторони. Подивіться, скажімо, на Кунгурова, як радикально помінялася його філософія та ідеологія після дворічної відсидки. Здається, було б значно корисніше, ніж змушувати російських школярів здавати ЕГЭ, давать кожному з них два-три рочки загального режиму. Щось мені підказує, що це давало би значно більший ефект. Навіть для сьогодняшніх адептів АУЕ.

17th November 2018

8:54pm: Антропологічне

Зненацька закортіло з'ясувати суспільну думку з важливого питання.

Якщо пам'ятаєте, то в одній з мандрівок Гулівер опинився в країні ліліпутів, де тривала громадянська війна. Частина ліліпутів вважала правильним лупити яйці з тупого кінця, а інші - з гострого. Це неабиякої важливості питання! Тому я хочу дізнатися точку зору з цього приводу серед своїх френдів. Оскільки питання дуже делікатне, голосування цілковито анонімне, і ніхто, крім мене не побачить, хто як голосував. А я нікому не скажу.
ГолосувалкаCollapse )

8th November 2018

10:38pm: Електричне

Наскільки зручний Приват24бізнес, настільки ж він хріново документований.

Сьогодні я РАПТОМ згадав, що це ж останній день подання квартальної звітності в податкову. А оскільки я концептуальний кустар-одиночка з мотором а-ля Карлсон, і навіть з булгахтерами не бажаю мати справу щодо бізнесу, то погнався у місцеву фіскальню. А там гвалт, толока, черга, всі пишуть, всі галдять, всі чекають, всі пукають і дихають... Ой, нє - думаю - довго я тягнув з цифровізацією тієї всієї ботви, але вже годі.

Не все так погано, все значно гірше, гигигиги...Collapse )

5th November 2018

1:56pm: Психольогічне

У Льови "Бідона" Вєршиніна в коментах просто феєричне бурління говн! І це бурління дозволило мені дещо зрозуміти в психології пересічного росіянина.

Вас ніколи не дивувала буквально параноїдальна впевненість росіян в тому, що навколо самі вороги, які замислюють та реалізують всілякі каверзи та підступи проти луччіх в мірє людєй? Що би і де би не сталося - неодмінно то будуть шпійони, дівєрсанти, врєдітєлі, врагі народа, засланці, запроданці, прєдатєлі та іностранні агєнти. Так і по сабжевій ссилочці в комєнтах істоти хором в унісон верещать, що то є провокація укропів, які намагаються зпаскудити та спаплюжити ясний та світлий імідж молодої народної дємократії.

Далі...Collapse )
1:03pm: Віндове

Якось я вже писав про свої страждання з ВПН-клієнтом у десятій вінді. Ну, поставив галочку і просто маю той косяк на увазі, як особливість системи.

Але згодом кілька разів перевіряв гуглінням, чи це то тільки я такий щасливий, і чи не з'явилося якихось ліків від тої гангрени. І шо ви думаєте? Виявляється, це абсолютно загальне місце, і добре відомі граблі, на яких топчеться кожен, хто користується штатним віндовим ВПН-клієнтом! Мало того, в цієї проблеми є воркераунд, який мене загнав у істерику хвилин на десять.

нудне технічнеCollapse )

3rd November 2018

7:15pm: Фуфлове

Шляхом тривалого спостереження виокремив мінімальний набір токенів-класифікаторів.

1. Чисельник. Або числом, або прописом. "5 ознак того, що..." або "Десять найкращих..."
2. Розказав/розказали. "Вчені розказали, як...". "Зірка розказала, що..."
3. "Яких ви". "Неймовірні ХХХ, яких ви не бачили/знали/чули/їли"

Якщо в залоговку будь-якого тексту - як в жижі, так і поза нею, ви побачите одну або декілька з перерахованих ознак - можете сміливо пропускати те фуфло повз увагу. Нічого не втратите.

31st October 2018

11:48pm: Несподіване

Чесно скажу, не дуже люблю лабухів, що грають "живу музику". Трохи через репертуар, хоча те, здебільшого, не їхня вина, а лише потурання смакам цільової аудиторії. Значно більше мене дратує вкрай низький професіоналізм, коли той лабух видушує з свого інструмента стогін здихаючого тюленя, аби децибелами приховати невміння попадати в клавіші та шістнадцяті долі. Але найгірше, коли докупи зходяться отих два фактори. Коли типовий представник фауни вимагає від лабуха зіграть щось нетипове, чого лабух не знає та/або не розучував, а лабух іде йому назустріч. Те, що виходить в результаті, краще б не чути нікому.

1:32pm: Чорне

Який сенс шось тут писати?ЩеCollapse )

25th October 2018

11:08pm: Біндове

Лоханувся просто феєрично.

Колись давно для однієї ДНС-зони я зробив дефолтний піддомен, який зарулював всьо незрозуміле на кореневий домен:
$ORIGIN DOMAIN.TLD.
. . .
*       IN      CNAME   DOMAIN.TLD.
За ідеєю, у випадку помилок набору, юзера кидає на кореневий сайт цілого куща, а там вже можна через навігацію дістатися, куди треба. Мені це здалось доволі зручним та корисним. І так воно й було, до певного моменту. Нудні технічні подробиці...Collapse )

22nd October 2018

1:08pm: Юнатське

Останніх два роки я моніторю блоги зо трьох десятків головних ватних рупорів та ідеологів. Не так, щоби повноцінний дослідник калу, вдягнутий у все резинове, але близько до того. Уважно читаю як самі тексти, так і коментарі. І помітив дуже важливу тенденцію. Чимдалі, тим більше співці русского вєлічія зкочуються у відверту і безглузду маячню.

Причина зрозуміла: шаблони репнули, звичні істини випарувались, а реальність накочується, як асфальтовий каток на хробака. Когнітивний дисонанс між уявним та реальним виявився настільки потужним, що у всіх без виключення русопоцрєотів у психіці ввімкнулися аварійні рятувальні системи. Систем небагато - витіснення, заміщення, проекція, раціоналізація, регресія. Якщо раніше серед дослідної групи це траплялося лише інколи, то тепер навіть найстійкіші більшістю текстів намагаються здолати дисонанс. Виходить кепсько, тому що рятуючи себе вони топлять все, що трапляється під руку.

І дуже добре, що свою маячню ці поцієнти активно проектують назовні, на свої вдячні аудиторії. В коментах консистенція публіки теж сильно змінилася. А вже настрої цієї публіки - й поготів. Власне кажучи, з пропагандонів та агітаторів вєлічія вся ця братія непомітно перетворилася на деструктивний елемент, що поширює підривні антиросійські, антидержавні ідеї. І незважаючи на такий радикальний розворот, їм усе одно вірять.

Тому проханнячко: не ображайте їх, не трольте і не намагайтеся їх переконувати. Навпаки, всіляко підримуйте маячню цих корисних ідіотів. На додачу, це буває весело!

17th October 2018

1:32am: Феєричне

https://www.libssh.org/2018/10/16/libssh-0-8-4-and-0-7-6-security-and-bugfix-release/

"..By presenting the server an SSH2_MSG_USERAUTH_SUCCESS message in place of the SSH2_MSG_USERAUTH_REQUEST message which the server would expect to initiate authentication, the attacker could successfully authenticate without any credentials..."

Ця ботва тягнеться щонайменше з версії 6. Аби було легше усвідомити масштаби факапу: гітхаб. От вже де опенсорс вийшов, то всім опенсорсам навстіж опенсорс. Заходь, хто хоче, роби, що хоче.

А мораль, любі хлопчики та дівчатка, проста: не треба оцього доморощеного хайпу, юзайте опенссш і буде вам щастя.

7th October 2018

12:14pm: Базарне

Вивіз батьків на базар, "на закупи". А там на ятках повно гострого перцю, ціною від 20 до 50 грн за кіло. Знайшов такий нічогенький на вигляд, питаю - а він дійсно гострий? Продавець одразу так єхидно: так спробуй, тобі сподобається! Вибрав перчинку, обтер і спочатку трошки куснув, ніби боюся. Потім більше, потім ще, і так задумливо та меланхолійно згриз увесь, роблячи вигляд, ніби намагаюся розібрати, чи він гострий. Нє, кажу, якийсь він не дуже той во. Корочє, взяв кіло із знижкою 5 гривень, чисто ради принципа.

Перець на мій збочений смак дійсно не дуже гострий, зате дуже ароматний, ще й досі запах відчуваю. Зараз буду робить аджику.

6th October 2018

5:25pm: Сумне

Сьогодні вранці померла Левконоя. Моя френдстрічка вже ніколи не буде такою теплою і затишною.

3rd October 2018

11:39am: Дачне

Вчора на дачі мені вдалося зняти відосика з поліським колібрі в добрій якості, ще й у сло-мо режимі. Дурне звірятко наїлося фольги надудлилося нектару будлеї Давида і вже мало що тямило. Правда, це дрібний екземпляр, бувають і вдвічі більші, але маємо те, що маємо. Жовтень, усе-таки.

18th September 2018

7:27pm: Замислене

Осьо мав тривалу дискусію з ватником. Навіть, скоріше, із кіловатником. Це чудо миттєво осідлало пляшку коника, з якого не злазило протягом всієї нашої бесіди.

Головна теза мого опонента зводилась до того, що Україна несуб'єктна, і є лише об'єктом - інструментом чи здобиччю в чужих очах/руках. В якості доказів наводились як реальні вимоги МВФ та кривавого гвоздєпа, так і фантазійні конструкції хардкорно-конспірологічного гатунку. Ну, там, маріонетковий режим, несамостійна політика, антирусскій таран, війна гвоздєпа до останнього українця - вот ето вот всьо.

Я вдався до тривіальної аналогіїCollapse )

11th September 2018

7:30pm: Задоволене

Осьо видалась вільна годинка і я поколупав Google Cloud Platform, хотілось подивитись, що там помінялося за останні роки.

Нарешті можна поставить фрю, хоча криворукі рукожопи, які робили образ 11.2-RELEASE, зробили його більшим (32ГБ) за максимальний розмір диску у free tier (30ГБ мах). Тобто, просто поставить на пробу помацать та потренуватися в халявному режимі, як в моєму випадку, не вийде. Але є образок 10.4-R, який має розмір всього 10ГБ - ага. Хоча, як на мене, образ можна впхати у 3 гіга льохко, а потім роби собі growfs, як заманеться. Ну, то таке, third-party, як не крути. Ну, карочі, поставив 10.4 і одразу ж зробив йому апгрейд до стейбла 11.2p2. За відчуттями - сало, як сало. Ну, віртуалка, нічого особливого, все те саме, що було останніх десять років. От тільки вебморда до того всього розпухла та обросла всякою ботвою, свистульками-пердюльками. Теж нічого дивного, бо, як відомо, неможливо зробити дві речі: впихнуть невпихуєме, та замінить CLI віконним інтерфейсом. Навіть в гугля явно розв'язався пупок під час спроби здихатись CLI, бо з'явилась броузерна cloud console - з командною строчечкою, отето вот всьо, вся ета русофобія, ага.

Взагалі, вся та музика справила сумне, гнітюче враження. Ефективністю не пахне взагалі, кожен чих пропускається через три-чотири шари всяких АРІ. Необхідність реалізувати публічний доступ до концептуально приватних сервісів, як то СУБД, породила якусь загату з гівна і гілочок, що мусять зображати авторизацію та контроль ресурсів. І взагалі, залишилось стійке відчуття, що мені у відповідь на прохання продати цукерку пропонують трирічну профтехосвіту з кондитерського виробництва, а заразом іще й закінчить курси МВА з менеджменту вирощування цукрових буряків та харчової промисловості гамузом. Можливо для суворого ентерпрайзу ота монструозність і прийнятна, але для дрібних та середніх проектів воно нерентабельне. Не в плані ціни/продуктивності гуглового заліза, а в плані зарплати, що її вимагатиме дійсно кваліфікований клауд-інженер.

7th September 2018

7:42pm: Спізніле

Між іншим, можливо хтось не в курсі справи, але сталось нечуване. Мікрософт офіційно визнав, що той жорстокий та протиприродній спосіб, у який було згвалтовано скайп, не сподобався й самому мікрософту. Десь у вересні буде випущено черговий реліз скайпа, з якого винесуть усе лайно, що не відноситься до текстових, аудіо та відеочатів та дадуть можливість включити старий звичний дизайн. Власне, месенджер знову стане месенджером. Можливо. Не виключено. Хоча вірить мікрософту...

А якщо ще й повернуть можливість настроювати відправлення месаг по CTRL-ENTER замість ENTER - буде взагалі чудово.

N.B.
Якщо комусь закортить розказати мені про існування вацапів, вайберів, телеграмів і ще стопіцот різних інших месенджерів, то я в курсі діла. Все це дуже добре, але мене не цікавить абсолютно. Тотально і радикально. Вибачте.
5:26pm: Робоче

Варто включить під роботу якусь музичку, і все, пропадаю з кінцями. Відчуття часу відвалюється начисто, робота йде - аж шипить, а до тями приводить лише біль у відсидженій дупі. Стан якийсь середній між запомороченням та трансом, повна концентрація, "червоний коридор", як при перевантаженнях.

Але в кайф така робота, без переривань і на форсажі. І результат відповідний.

6th September 2018

11:09am: Бровзерне

Потребую поради щодо броузера хром.

Взагалі-то я користуюся файрфоксом, але старою версією, 52/ESR. Причина - виключно в потребі у плагіні 'TabMix Plus'. Ну не можу я користуватися броузером без функціоналу, що реалізує цей плагін. А саме:

- запобігання закриванню вікна броузера при закритті останнього табу
- відкривання закладок, історії, адресної строчки та пошукової строчки в новому табі
- список недавно закритих табів з можливістю відкрити заново

Це лише десята частина всіх плюшок ТМР, але це те критичне, без чого я кожен раз люто матюкаюсь, працюючи з хромом. Його базова поведінка є протиприродною та деструктивною. Найменший недогляд, і поточну вкладку з важливою інфою - з набраним та невідправленим текстом, або з заповненою та невідправленою формою - буде втрачено. Втрачено якісно, грунтовно, назавжди. І запобігти цьому буквально тривіально. Всього лише треба поміняти місцями основну та альтернативну реакцію на дії користувача! Зараз в хромі при вводі урла в адресну строчку, при натисканні [enter] урл відкриється в поточній вкладці, а при натисканні [alt+enter] - в новій вкладці, залишивши поточну неушкодженою. Те саме стосується всіх інших випадків, які обходяться за допомогою [win+alt+shift+ctrl+right-dbl-click]. Якось те все вирішити можна. От тільки це просто пц, як незручно. Той же ТМР для ФФ дозволяє поміняти дії, асоційовані з клавішами. По ентеру - в новій вкладці, по альт-ентеру - в поточній. І все, проблему вирішено радикально і назавжди.

Питання наступне: чи є плагіни з подібним функціоналом для хрома? Я заліз в гугл-стор, але там все засрано мільйонами однотипних "плагінів", що виводять фото з котиками на тло новоствореного табу. Знайти щось осмислене практично неможливо.

1st September 2018

10:45pm: Олігофренічне

Всім читать свіжого Кучеренко-Калашнікова!

Це настільки прекрасно, що в мене аж дух забиває!

30th August 2018

6:46pm: Корпоративне

Відомо, що будь-яка організація, що розростається, з часом починає витрачати більше ресурсу на підтримку власного існування, аніж на виконання функцій, для яких вона призначена. В деяких випадках організації взагалі нічого не продукують, окрім власного існування. Це абсолютно інтернаціональне явище, не пов'язане з якимось культурними особливостями, а викликане виключно ускладненням управлінських структур. Грубо кажучи, накладні витрати ростуть пропорційно квадрату чисельності штату установи, в той час як продуктивність установи росте лише логарифмічно чи квазілогарифмічно, маючи тенденцію впиратися у певну асимптоту насичення. Чиста теорія керування, нічого особистого. Зрештою, саме ця суто математична неприємність врешті окошилася на долі СРСР. Але й на загниваючому заході це явище - ІБД ака "імітація бурхливої діяльності" - добре відоме. На цю тему є не тільки декілька непоганих закордонних фільмів в дусі радянського виробничого кіно, але й пісня Збоченого Ела Янковича.

12:36pm: Феєричне

Приватбанк вже давненько запустив цікаву пропозицію для "клієнтів ІТ-галузі" - тариф IT-expert.

Пропозиція дійсно цікава - і автоматичне надсилання звітності в податкову, і автоматичне проведення валютних операцій із ЗЕД за курсом банку, і пільгова вартість обслуговування. Головною вимогою для підключення цього тарифу є належність основного виду діяльності до ІТ-сфери. Ну, це щоби КВЕД відносився до групи 62 - "КОМП'ЮТЕРНЕ ПРОГРАМУВАННЯ, КОНСУЛЬТУВАННЯ ТА ПОВ'ЯЗАНА З НИМИ ДІЯЛЬНІСТЬ".

Ця група складається з чотирьох видів діяльності:Collapse )

29th August 2018

9:29pm: Занепокоєне

А шо це з кацапами сталося, вибачте? Поліз я оце на їхній тєатр цирк воєнних дєйствій, дай, думаю, пошугаю панцершвулів... А вони там всі якісь кволі, ледве повзають, сичать зпроквола, очі закочують і на спротив зовсім нездатні. Таке, ніби ось-ось повиздихують...

Я не проти, звичайно, якось без тих лулзів проживу, але ж щоб отак? Шо сі стало, панове?
Powered by LiveJournal.com