Кондибас (kondybas) wrote,
Кондибас
kondybas

Електричне


Наскільки зручний Приват24бізнес, настільки ж він хріново документований.

Сьогодні я РАПТОМ згадав, що це ж останній день подання квартальної звітності в податкову. А оскільки я концептуальний кустар-одиночка з мотором а-ля Карлсон, і навіть з булгахтерами не бажаю мати справу щодо бізнесу, то погнався у місцеву фіскальню. А там гвалт, толока, черга, всі пишуть, всі галдять, всі чекають, всі пукають і дихають... Ой, нє - думаю - довго я тягнув з цифровізацією тієї всієї ботви, але вже годі.

Налагодити онлайнове подання звіту можна десь за годину, з якої 50+ хвилин вимагає очікування квитанцій. Тобто, за десять хвилин власне то всьо налаштовується, ще робиться пара обманних рухів, аби витягнути з системи деякі сакральні цифри. Проблема лиш в тому, що година - це якщо точно знати всю послідовність кроків. Якщо ж цього не знати... Документації на сайті нема. Є пара безглуздих роликів, в яких показується, як зробити подання звіту, коли все налагоджене, але те й так зрозуміле та очевидне. Пристойного ж опису послідовності операцій нема. Тому ділюся сакральним.

1. Реєструєтеся в П24Б, для ФОПа досить ІПН, через який всі (майже) дані витягуються з реєстру.

2.а Криворукі уєбани з ПБ всіх примусово заганяють на новий дизайн, в якому бай дефолт відсутній модуль звітності. Це не жарт. Його треба окремо підтикати окремим модулем. Мало того, після підтикання той модуль виводить рекламу сервісів ПБ замість власне інтерфейсу електрозвітності. Я так і не зрозумів, як це забороть, бо одразу перемикаю на старий дизайн (внизу форми "нового дизайну")

2.б Ще я тривалість сесії до автовідключення виставив у 3 години (180хв) замість стандартних 30хв, бо поки ви будете колупатись, вас щонайменше тричі змусить авторизуватися. З одного боку, звичайно, краще запам'ятаєте пароля, а з іншого - Ще - Налаштування - Безпека - ІР-адреса та час сесії. Не робіть дурниць, не прописуйте айпі-адресу, це я вам як айтішник кажу. Хоча, якщо бажаєте прогулятися в відділення ПБ, і там пройти всі кола підтвердження особистості - від групового ХХХ-фото до колоноскопії, то чом би й ні.

2.в Ще - Налаштування - Ключі ЕЦП - Отримати сертифікат. Потім треба той сертифікат прив'язати до "Керівника". В більш складних транснаціональних корпораціях ще можна завести сертифікати для буха, генерального, фінансового, виконавчого, вахтера та прибиральниці. Але у виродженому випадку одинака є тільки сам собі керівник.

3. Генеруємо перший безпаперовий папір: F1392001 - Заява про приєднання до договору про визнання електродокументів. До електрозаяви автоматично додається сертифікат ЕЦП, який має бути внесений в базу податкової. Грубо кажучи, зразок вашого кучерявого автографу для порівняння.

3.а Тут засада - два віконця з датою та номером договору, які хз, де брать. Ставите будь-що. Від фонаря. Окремо зауважу, що в перших строках, там, де "ФОП в особі ФІО, що діє на підставі _____" треба вписати "бажань лівої ноги" "Статуту". Підписуєте та відправляєте. Десь через 10 хвилин приходить квітанція, в якій написано: нєнєнє, так не можна, треба номер такий-то замість отого, і дата отака, а не то, шо ти написав. Висолопивши язика переписуємо те все на клаптик папірця.

3.б Генеруємо F1392001 знову, на цей раз вписуючи правильні дату та номер, не забуваючи про простату статуту. Підписуємо та шлемо. Незабаром приходить перша квитанція, що заяву збережено, а згодом і друга - що заяву прийнято. Вуаля, ваш сертифікат ЕЦП зареєстровано у податковій.

4. Генеруємо власне наш податковий звіт F0103306 - в сисадмінів цей номер викликає певні асоціації. Якщо у вас рахунки ФОПа/підприємства відкрито у ПБ - він сам всьо підставить, всі цифри. Ну, треба перевірить, і то уважно, але більшість цифр він таки вгадує. А якщо нє, то треба вписувать ручками все попередньо пораховане. Знову тицяємо в "підписати та відправити" і йдемо жарить чай. Хвилин через 10 приходить перша квітанція, що вашу писульку "Збережено у центрі ядра галактики". Ще через надцять хвилин приходить квитанція, що ваш звіт *здато™. В усіх інших випадках буде лише одна квитанція, де буде написано причину факапу, на диво інформативну. Це не сарказм, в тих квитанціях все дійсно розписане дуже чітко та по суті. В процесі колупання я спирався саме на інфу у квитанціях.

Оце, власне, й усе. Єдине тільки, що електричний підпис видається на рік, і через рік його доведеться оновлювати. Тобто, повторювати пп 3, 3.а та 3.б. А щоквартальна морока здачі звіту зведеться до болісного згадування логіна-пароля до того клятого П24Б.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 31 comments