Кондибас (kondybas) wrote,
Кондибас
kondybas

Біндове


Лоханувся просто феєрично.

Колись давно для однієї ДНС-зони я зробив дефолтний піддомен, який зарулював всьо незрозуміле на кореневий домен:
$ORIGIN DOMAIN.TLD.
. . .
*    IN   CNAME  DOMAIN.TLD.
За ідеєю, у випадку помилок набору, юзера кидає на кореневий сайт цілого куща, а там вже можна через навігацію дістатися, куди треба. Мені це здалось доволі зручним та корисним. І так воно й було, до певного моменту. Поки мені не знадобилося переїхать на інший ІР. І, як нескладно здогадатися, на одному з слейвів я забув поміняти ІР мастера, звідки підчитується свіжий стан зони. А інші, чужі сервери, через які форвардяться запити клієнтів, кидають запити випадковим чином на один з NS-ів, прописаний для зони. І от в мене всі NS-и мають свіжу зону з кількома новими піддоменами, а один - має стару зону без цих піддоменів, зате з вайлдкардом, ага.

І от, скажімо, гугльовий резолвер (той, що 8.8.8.8 та 8.8.4.4) працює через анікаст. Там сотні серваків на одному ІР, і кожен з серваків рандомно лізе на на один з моїх NS-ів. І в результаті, як нескладно здогадатися, частина гугльових ящиків отримує вірну відповідь від оновлених мастера та слейвів, а частина - від того, що його через недогляд відлучило від сіськи. І оці нові піддомени - то роблять, то не роблять. То кидає, куди треба, то кидає на хост з кореневим доменом, і хоч ти здохни, нічого не вдається второпати, бо навіть при трейсингу запитів той же файр-баг у файрфоксі видає "301 moved permanently"

Два тижні хардкорного групенсексу з виносом мозку, перш ніж я помітив, що для цих піддоменів список NS-ів відрізняється від інших піддоменів. Ну, а далі вже тривіально, плюс мінімальні TTL-и по 10 хвилин, аби то всьо барахло чимскоріш винести з кешів.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments