Кондибас (kondybas) wrote,
Кондибас
kondybas

Задоволене


Осьо видалась вільна годинка і я поколупав Google Cloud Platform, хотілось подивитись, що там помінялося за останні роки.

Нарешті можна поставить фрю, хоча криворукі рукожопи, які робили образ 11.2-RELEASE, зробили його більшим (32ГБ) за максимальний розмір диску у free tier (30ГБ мах). Тобто, просто поставить на пробу помацать та потренуватися в халявному режимі, як в моєму випадку, не вийде. Але є образок 10.4-R, який має розмір всього 10ГБ - ага. Хоча, як на мене, образ можна впхати у 3 гіга льохко, а потім роби собі growfs, як заманеться. Ну, то таке, third-party, як не крути. Ну, карочі, поставив 10.4 і одразу ж зробив йому апгрейд до стейбла 11.2p2. За відчуттями - сало, як сало. Ну, віртуалка, нічого особливого, все те саме, що було останніх десять років. От тільки вебморда до того всього розпухла та обросла всякою ботвою, свистульками-пердюльками. Теж нічого дивного, бо, як відомо, неможливо зробити дві речі: впихнуть невпихуєме, та замінить CLI віконним інтерфейсом. Навіть в гугля явно розв'язався пупок під час спроби здихатись CLI, бо з'явилась броузерна cloud console - з командною строчечкою, отето вот всьо, вся ета русофобія, ага.

Взагалі, вся та музика справила сумне, гнітюче враження. Ефективністю не пахне взагалі, кожен чих пропускається через три-чотири шари всяких АРІ. Необхідність реалізувати публічний доступ до концептуально приватних сервісів, як то СУБД, породила якусь загату з гівна і гілочок, що мусять зображати авторизацію та контроль ресурсів. І взагалі, залишилось стійке відчуття, що мені у відповідь на прохання продати цукерку пропонують трирічну профтехосвіту з кондитерського виробництва, а заразом іще й закінчить курси МВА з менеджменту вирощування цукрових буряків та харчової промисловості гамузом. Можливо для суворого ентерпрайзу ота монструозність і прийнятна, але для дрібних та середніх проектів воно нерентабельне. Не в плані ціни/продуктивності гуглового заліза, а в плані зарплати, що її вимагатиме дійсно кваліфікований клауд-інженер.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 19 comments