Кондибас (kondybas) wrote,
Кондибас
kondybas

Розлючене


Дві з половиною години промудохався, зненацька наскочивши на повний фейл ВПН-підключень по pptp. Вінда-десятка раптом припинила підключатися штатним клієнтом до сервантів. Серванти в різних мережах і в різних країнах, але симптоми суворо однаковісінькі. Оскільки до більшості впн-термінаторів я маю прямий доступ по ссш, то почав аварійні розборки з траблою.

Перше, що виявилось - трабла у повній непроходимості GRE від мого ноута до будь-якого сервака. А pptp так влаштований, що без GRE не живе. У відповідь на запит в 1723 термінатор починає добазарюватись про роутинг, а у відповідь - тиша. Десять спроб і до побачення. Навіть до перевірки логіна-пароля не доходить.

Друге, що я з'ясував, це те, що трабла тільки в мене, в іншого піпла підключення проходить без проблем. Окей, значить трабла десь на моїй трасі. Спільного в усіх випадках було три компоненти. Провайдер та його інфраструктура, мій роутер та мій ноут. На щастя, маю в межах свого домашнього провайдера іще дві машини, то ж підняти на них mpd5 і змоделювати сервера та клієнта - справа кількох хвилин. Виявилось, що ці машини чудово з'єднуються як між собою, так і з іншими серверами, до яких мені зась. А я й до цих хостів по pptp під'єднатись не можу. Отже, провайдера виключаємо.

Роутера ребутнув, але не допомогло. Скоріше за компанію, аніж з раціональних міркувань, ребутнув і ноута.

І шо ви думаєте? В мене знову запрацював ВПН!

Вінда ліцензійна, з усіма оновленнями, з незайманим потрохом. Я абсолютно темний у вінді, не лізу в те, чого не знаю/розумію, і не відключаю/не "настроюю" нічого. Всі дрова та біос свіжі, софт увесь давній-звичний-перевірений. І раптом отаке западло. Сильно підозрюю, що причина трабли - в адвансед-проактивних файрволі/антивірусі, які блокують що їм заманеться. До ребуту. Поки що все ніби ок, але хтозна, як довго триватиме моє щастя. Цікаво, як багато з юзерів ВПНів відтопталося на цих граблях?

Хочеться передати привіт Сатья Наделі і попросить поставить йому пісню "Блуждающий биоробот" групи "Ноль".

Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 18 comments